Szkoła Podstawowa im. Wincentego Burka w Gałkowicach

2023/2024

Z okazji Europejskiego Dnia Języków uczniowie naszej szkoły wykonali 2 prace. Pierwszą pracą było zrobienie plakatu dotyczącego języków obcych. Druga praca dotyczyła zaprojektowania tabliczek z napisem „cześć” w różnych językach. Uczniowie korzystali z tabletów LENOVO oraz drukarki 3D pozyskanych w ramach projektu LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI.

#laboratoriaprzyszlosci#spgalkowice#edukacja

Akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości 11 listopada to dla naszych uczniów ważna sprawa. Zdjęcia z uroczystości wykonane zostały aparatem fotograficznym zakupionym w ramach projektu LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI.

#laboratoriaprzyszlosci#splukawa#edukacja

W ramach dodatkowych zajęć języka angielskiego uczniowie klas piątej i szóstej poznali symbole i ciekawostki związane z Wielką Brytanią. Dzieci rozwiązywały karty pracy, quizy edukacyjne, oglądali filmiki oraz zaprojektowały symbole dotyczące państwa wyspiarskiego. W trakcie zajęć uczniowie korzystali z tabletów LENOVO oraz drukarki 3D pozyskanej z projektu LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI.

#laboratoria przyszłości#spgalkowice#edukacja

Na zajęciach informatyki uczniowie poznali budowę komputera od strony praktycznej. Uczniowie sprawdzili jak komputer wygląda „od środka” i nazwali wszystkie elementy składowe. Efekty pracy uczniów zostały udokumentowane za pomocą zdjęć zrobionych aparatem fotograficznym SONY pozyskanym z projektu LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI.

#laboratoriaprzyszlosci#spgalkowice#edukacja

Na lekcjach wychowawczych w VII klasie utrwalamy zdrowe nawyki żywieniowe. W tym celu zrobiliśmy sok z jabłek. Do fotorelacji z wydarzenia posłużył nam aparat fotograficzny zakupiony w ramach projektu LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI.

#laboratoriaprzyszlosci#spgalkowice#edukacja

Kontynuujemy utrwalanie zasad związanych ze zdrowymi nawykami żywieniowymi- nasz mus z gruszek był kolejnym tego przykładem. Pamiątkowe zdjęcia wykonane zostały za pomocą aparatu fotograficznego zakupionego w ramach projektu LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI.

#laboratoriaprzyszlosci#spgalkowice#edukacja

W styczniu 2024 r. uczniowie klasy VII wzięli udział w akcji „230 kartek na 230- lecie szkoły”. Prezent dla Szkoły Podstawowej nr 9 im. Jana Kochanowskiego w Stalowej Woli, powstał na lekcji wychowawczej przy współpracy nauczyciela języka angielskiego. Zdjęcia z zajęć wykonane zostały aparatem fotograficznym zakupionym w ramach projektu- LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI.

#laboratoriaprzyszlosci#spgalkowice#edukacja

Uczniowie klas IV-VII robili zdjęcia i nagrywali filmiki za pomocą tabletów LENOVO oraz aparatu fotograficznego SONY pozyskanych z projektu LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI.

#laboratoriaprzyszlosci#spgalkowice#edukacja

Na zajęciach koła języka angielskiego uczniowie klas V i VI poznali symbole Wielkiej Brytanii. Dzieci przygotowały gazetkę dotyczącą tematyki zajęć oraz zaprojektowały symbole, które zostały wydrukowane w drukarce 3D. W trakcie lekcji uczniowie korzystali z tabletów LENOVO, drukarki 3D oraz aparatu fotograficznego SONY, które zostały pozyskane w ramach projektu LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI.

#laboratoriaprzyszlosci#spgalkowice#edukacja

Dnia 23 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Języka Angielskiego (English Language Day). Z tej okazji uczniowie wykonali różne zadania, m.in. plakaty dotyczące tego dnia, zaprojektowali tabliczki wydrukowane w drukarce 3D oraz układali słówka w języku angielskim. Podczas zajęć używano tabletów LENOVO, drukarki 3D oraz aparatu fotograficznego SONY zakupionych z projektu LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI.

#laboratoriaprzyszlosci#spgalkowice#edukacja

Lista wydarzeń w miesiącu Maj 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.